Mania Smaku

Mania Smaku - sesja do menu

Intensywne dwa dni spędzone z Mati Maniakiem!

Najpierw zostałem poproszony o przygotowanie zdjęć, które zostaną wykorzystane do zbudowania nowego menu, a finalnie wpadliśmy również na otwarcie nowego lokalu, żeby przygotować krótą relację foto/wideo.

Na sesję składały się dwa zadania: pierwszym było przygotowanie zdjęć wszystkim pozycjom z menu (wszystkie rodzaje pizzy, sałatki, sosy) oraz wykonanie zdjęć aranżowanych. Znając realia sesji gastronomicznych, przygotowałem dwa stanowiska, które umożliwiały mi pracę w czasie jak czekaliśmy na kolejne dostawy świeżej i pachnącej pizzy. Ponieważ produkt nie był dużych rozmiarów do zdjęć pod menu skorzystałem ze światła stałego, które zapewniało mi bieżący podgląd sceny.

Dla każdej pozycji wykonywaliśmy 3 ujęcia: cała niepokrojona pizza, pokrojona na 6 kawałków oraz z wyciągniętym kawałkiem. Takie rozwiązanie daje w późniejszym czasie bardzo fajny materiał, do tworzenia materiałów marketingowych. Okazało się, że sporym wyzwaniem jest samo pocięcie pizzy. Niby banał, ale potrzebowaliśmy na zdjęciach uchwycić perfekcyjnie podane składniki 🙂

Gdy sesja do menu trwała w najlepsze w przerwach miałem czas, aby na spokojnie ustawić setup do części aranżowanej. Chcieliśmy uzyskać efekt biesiady, ale z założeniem, że na zdjęciach nie będą występowały elementy, które nie są na codzień dostępne w Manii Smaku. Takie podejście bardzo mi się podoba. Finalnie wykorzystaliśmy 2-metrową parasolkę, która dała nam efekt dziennego światła oraz doświetliliśmy scenę z drugiej strony stołu w celu rozbicia kontrastów.

Całoś sesji udało się zamknać w jeden dzień co było bardzo ważne, ze względu na zbliżającą się datę otwarcia lokalu. Po małym odpoczynku postanowiłem, że pojawimy się również na otrwarciu. Chciałem zobaczyć jak nowy lokal sprawdza się w warunkach bojowych. Powiem szczerze, ekipa Manii łatwo nie miała – cały dzień lokal był totalnie pełny. Gratulacje Mati!

Related posts

Fotografia eventowa

MTP STOK PARTY 2019

To był weekend pełen wyzwań! O tym, że tak właśnie będzie wiedzieliśmy od momentu kiedy podjęliśmy się realizacji tego zlecenia.  Zawody narciarskie, ok 100 uczestników, do tego klasyczna integracja, a cały zakres naszej pracy miał być prezentowany day by...

Zobacz więcej