Wywołujemy zdjęcia, zaczekaj moment
  • Home
  • Artykuły
  • Fotografia rodzinna, czyli z rodziną … na zdjęciach!

Fotografia rodzinna, czyli z rodziną … na zdjęciach!

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że po czasach spadku popularności doczekaliśmy się prawdziwego renesansu fotografii rodzinnej. Bardzo nas to cieszy. Rodzinne sesje zdjęciowe są dla nas szczególnym wyzwaniem.

Chcemy przedstawić odrobinę historii, obalić kilka mitów i przekonać wszystkich, że fotografia rodzinna może być ciekawa, a oglądanie rodzinnych zdjęć nie musi kojarzyć się z imieninami u cioci Krysi lub wujka Kazia.

Wtedy, gdy fotografia nie była ogólnie dostępna, a czas potrzebny na zrobienie zdjęcia można było liczyć w godzinach, pozowanie do zdjęć nie należało do najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Mimo to ludzie chętnie uwieczniali chwile spędzane z bliskimi. Oglądając obecnie najstarsze fotografie rodzinne, większość z Was opisze je jako sztywne i nad wyraz pozowane.

Tamte czasy minęły bezpowrotnie! Obecnie fotografia rodzinna wygląda zupełnie inaczej, a jedynym wspólnym elementem jest jej temat – rodzina i najbliżsi. Znaczący wpływ na to ma rozwój technologii. Obecnie dysponujemy przenośnymi kombajnami, wypakowanymi po same brzegi elektroniką. Dodając do tego najnowsze nowinki optyczne, możemy swobodnie manipulować obrazem przy bardzo dużej dynamice sytuacji.

Podczas sesji zdjęciowej nie trzeba już stać nieruchomo i sztucznie się uśmiechać! Obecnie jest to zabawa, ruch i chwytanie najpiękniejszych chwil. Nie ma znaczenia czy fotografowana jest mama z córką, tata z synem, czy cała piętnastoosobowa rodzina. Ze spacerów i fotograficznych pamiątek na pewno też będą zadowoleni dziadkowie i pochwalą się zdjęciami na fejsie szybciej, niż Wy.

Koncepcji jest tyle, co głów. Wszystkie pomysły możemy zrealizować podczas sesji rodzinnej. Od szaleństw na placu zabaw, w parku, przez udokumentowanie wyjątkowych dla Was chwil, do pokazania codzienności Waszej rodzinny, która tylko z pozoru wydaje się zwyczajna. Zawsze dzieje się coś wartego uwagi.

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts